FAQ

FAQ – najczęściej zadawane pytania wraz z naszymi odpowiedziami

Być może odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się już poniżej,
ale jeśli go nie znajdziesz, zapytaj! Chętnie pomożemy.

faq
faq
faq
faq

Przedszkole, w normalnym okresie, funkcjonuje w godzinach od 6.30 do 16.30. Rodzice przyprowadzają i odbierają dzieci w godzinach zadeklarowanych przez nich w umowie podpisanej z przedszkolem.

W przypadku zmiany godzin pracy przedszkola, na przykład w okresie Świątecznym, poinformujemy o tym Państwa na tablicy ogłoszeń wewnątrz naszej placówki.

Tak, jeśli przedszkole dysponuje wolnymi miejscami w grupie dzieci najmłodszych, pierwszeństwo mają dzieci trzyletnie. Jest to  zgodnie z art. 14 ust.1b Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572 ze zm.), w którym jest mowa, że w szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowaniem przedszkolnym może zostać objęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

Z założenia grupy są niewielkie, w tym roku grupy liczą od 14 do 22 dzieci.

Przy przedszkolu znajduje się niewielki parking samochodowy mogący pomieścić kilka aut osobowych. Dodatkowe miejsca parkingowe, w razie konieczności dłuższego postoju, można znaleźć przy okolicznym osiedlu Klimeckiego.

Dziecko może być odbierane z przedszkola wyłącznie przez rodziców oraz osoby upoważnione przez rodziców zapewniające dziecku pełne bezpieczeństwo.

Życzenie dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez postanowienie sądowe.

W trosce o zdrowie pozostałych dzieci uczęszczających do przedszkola nauczyciel może odmówić przyjęcia dziecka z widocznymi objawami wskazującymi na infekcję, takimi jak uporczywy katar, kaszel lub stan podgorączkowy. Jeżeli symptomy choroby pojawią się w ciągu dnia, w trakcie pobytu dziecka w przedszkolu nauczyciel zapewnia dziecku bezpieczne miejsce oraz opiekę innego pracownika przedszkola oraz telefonicznie powiadamia rodziców o zaistniałej sytuacji. W przypadku braku kontaktu telefonicznego z rodzicami decyzję o wezwaniu pomocy lekarskiej podejmuje dyrektor, wicedyrektor lub nauczyciel opiekujący się daną grupą.